Ridgidtools.sk
100 rokov náradia RIDGIDMnožstevné zľavy RIDGID

Naše čističky odpadových potrubí obstáli u profesionála

Nech už predávate či vyrábate čokoľvek, či poskytujete služby, pravdepodobne budete trvať na tom, že váš produkt či vaša ponuka služieb je tá najlepšia voľba.  Či to tak naozaj je, však môže potvrdiť len ten, kto ten váš „kúsok“ skúsi, pozná, pracuje s ním.  Je síce pravdou, že čo je dobré, sa predáva samo, na druhej strane dobrú reklamu vám urobí predovšetkým ten, kto váš produkt pozná a je s ním spokojný.  Preto sme aj my oslovili profesionála s otázkou, ako sa mu pracuje s čističkou odpadových potrubí RIDGID.  A neskromne priznávame, že nás pán Ladislav potešil. 

„Keď som zablúdil na webovú stránku značky RIDGID, bol som zaskočený širokou ponukou čističiek potrubí a príslušenstva, našiel som si však čas na dôkladné preštudovanie jednotlivých produktov a nakoniec som si vybral,“ hovorí pán Ladislav. Pre svoj biznis si vybral RIDGID Bubnovú čističku K-400 určenú pre odpadové potrubia s priemerom od 30 až do 110 mm. „Pre tento model som sa rozhodol preto, že ponúka niekoľko jedinečných funkcií s jednoduchým ovládaním aj pre  najnáročnejšie čistenie odpadov,“ upresnil pán Ladislav.  Model K-400 v prevedení s elegantným profilom je  vynikajúci pomocník nielen pre majstrov, ktorých hlavnou činnosťou je čistenie odpadov, ale aj pre inštalatérov a ocenia ju aj správcovia nehnuteľností v rámci údržby budov. „Čo tiež zavážilo pri výbere tohto modelu, bol fakt, že je štandardne dodávaná s dvoma špirálami. Špirála 10 mm je vhodná pre potrubie s priemerom 40  až 75 mm, pre väčšie potrubia je k dispozícii špirála 12 mm,“ oceňuje pán Ladislav.  Špirála má pevné jadro a pevné vinutie,  je robustná a netvoria sa slučky. A ak hovoríme o systéme ovládania špirály, určite oceníte, že ak koncovka uviazne v upchávke, jednoducho sa zastaví otáčanie bubna, čím sa zníži riziko, že sa špirála v bubne zdeformuje či prekrúti.  Má aj vstavaný prepravný vozík, ktorý  umožňuje jednoduché premiestnenie na pracovisko, veľké kolesá s nalisovanými gumovými obručami umožňujú  ľahkú jazdu aj na nerovnom povrchu a po schodoch. Mnohé z týchto výhod sme našli aj u konkurenčných značiek Rothenberger či Rems, prečo si teda pán Ladislav nevybral z ich ponuky?  „Aj ich ponuky boli zaujímavé a na týchto stránkach som našiel kvalitné prístroje, avšak pri výbere čističky som prihliadal aj na doplnkové služby a servis, ktoré považujem za nevyhnutné pri ďalšej spolupráci s dodávateľom profesionálneho náradia a, samozrejme, pri ponuke RIDGID som ocenil aj ponuku príslušenstva už v štandardnej výbave, “ upresnil pán Ladislav.  Model K 400 má napr. zabudované aj teleskopické madlo,  ktoré umožňuje zväčšenie výšky madla pri preprave. A ak pán Ladislav spomínal príslušenstvo, za zmienku určite stojí tzv. AUTOFEED - teda patentovaný automatický posuv špirály. Pán Ladislav si teda vybral a dnes je spokojný. Z ponuky spoločnosti RIDGID si určite vyberiete aj vy. Okrem spomínaného modelu K 400 sú k dispozícii aj mnohé ďalšie čističe odpadových potrubí a príslušenstvo.

čističky potrubí  

Napríklad RIDGID Bubnová čistička K-3800 pre odpadové potrubie 3/4 "(20 mm) až 4" (110 mm) je výkonná univerzálna čistička s jednoduchou prepravou, vyžaduje minimálnu prípravu, čistí odpadové potrubia, podlahové odpady a strešné ventilačné potrubie.  Robustný, antikorózne tvarovaný bubon špirály odoláva deformáciám aj korózii. Sklon bubna je možné nastaviť pre správny uhol posunu špirály. Výkonný univerzálny motor  roztočí špirálu pri otáčkach 240 ot./min.

čističky potrubíAj pre kanalizačné potrubie až do 8" (200 mm) je určená RIDGID Bubnová čistička K-750. Je výkonná, samostatná, ideálna pre prípojky. Jednoducho sa prepravuje, nevyžaduje špeciálne prípravy,  stačí pripojiť koncovku a začať. Vybavená je indukčným 550 W motorom a dodáva sa s PVC rukavicami na čistenie odpadov RIDGID.  Zo širokej ponuky dávame do pozornosti aj RIDGID Elektrickú tlakovú vodnú čističku KJ-1590 II pre odpadové potrubia s parametrami 11/4 "(32 mm) až do 6" (150 mm). Pri čistení odpadu oceníte vysoko pružnú ľahkú hadicu, ktorú nezastavia  kalové, mydlové ani tukové upchávky. Pri vyťahovaní hadice tlakovo vypláchne potrubia, spláchne nečistoty a plne obnoví voľný prietok v odpadovom potrubí. Je prenosná, univerzálna a dodávaná je aj s duálnou prívodnou prípojkou so spojkou s nátrubkom pre záhradnú hadicu. RIDGID Drezová čistička K-45 pre odpadové potrubie 20 mm až 75 mm je vynikajúcim pomocníkom pre čistenie malých potrubí. To znamená, že ju využijete na upchaté toalety, umývadlové odpady, pisoáre či vaňové a sprchové odpady. Pokročilý dvojcestný autoposuv AUTOFEED udržuje ruky i pracovisko v čistote.


RIDGID ponúka aj ďalšie modely (nielen) pre profesionálov,  ktorí pri porovnávaní s konkurenčnými značkami  ocenili predovšetkým množstvo štandardnej výbavy vrátane srdcovitých, vyťahovacích či dvojitých vrtákov, rezákov, pružných zavádzačov,  boxov na koncovky, imbusových kľúčov či ďalšieho náradia. Ak teda hľadáte tú správnu čističku odpadových potrubí (či iné náradie), určte si  priority,  požadované parametre a RIDGID vám určite poskytne  prvotriednu kvalitu na dlhé obdobie. A v neposlednom rade oceníte kompletné poradenstvo už pri výbere toho správneho náradia, tiež záručný, ale aj pozáručný servis. RIDGID totiž nielen dodáva kompletné riešenia a technológie, ale zároveň je istotou, že budete dôstojnou a obávanou konkurenciou vo svojom biznise. (zk)
čistička potrubia