Ridgidtools.sk
100 rokov náradia RIDGIDMnožstevné zľavy RIDGID

Prečo inštalatéri používajú neprekonateľné hasáky RIDGID?

Hasák je základný nástroj inštalatéra. Musí spĺňať náročné požiadavky na komfort pri práci, pevnosť upnutia zubov, pevnosť tela pri zaťažení, ale tiež bezpečnosť a kvalitu odvedenej práce pri povoľovaní alebo uťahovaní závitov. Presne v tomto sú hasáky RIDGID neprekonateľné. K tomu všetkému majú doživotnú záruku. Ak ste ešte nemali možnosť vyskúšať prednosti týchto legendárnych nástrojov, prečítajte si čím sa dostali na vedúce postavenie vo svete inštalatérov.

Spoločnosti RIDGID si zakladá na kvalite, odolnosti a trvanlivosti svojich produktov. Reprezentatívnym príkladom sú práve hasáky s unikátnym patentom, ktorý je neprekonaný už takmer 100 rokov. V roku 1920 spoločnosť prijala návrh Daniela C. Stillsona a vytvorila hasák, ktorý spôsobil revolúciu v oblasti inštalatérstva vďaka niekoľkým faktorom.

V čom spočíva úspech hasákov RIDGID? Sú to nástroje na veľké zaťaženie s vysokou pevnosťou a praktickým použítím. Telo kľúča sa skladá len z troch pohyblivých častí voľne fixovaných k sebe. Ich robustnosť a konštrukcia umožňuje vyvodiť neuveriteľnú silu. Špeciálne kalené čeľuste s osobitým uhlom zubov sú uložené rovnobežne oproti sebe. Rúra je uchopená citlivo ale napriek tomu pevne bez akejkoľvek neželanej vôle.

Hasáky RIDGID v dnešnej dobe?  Telo hasákov sa ani v dnešnej dobe takmer nezmenilo a pozostáva z troch častí.

  • Telo hasáku,
  • Háková čeľusť,
  • Ryhovaná nastaviteľná matica,
Prvou časťou je kuté telo hasáku. Kutím sa vytvorí pevné a pružné telo, ktoré je takmer nemožné ohnúť a nie to ešte zlomiť. To je veľká výhoda oproti väčšine hasákov, ktoré sú odlievané a ich telo hrá v inštalatérstve druhú ligu. Háková čeľusť je k telu hasáku pripevnená vďaka dobre obslužnej ryhovanej matici. Na čeľusti nájdete okrem veľkých samočistiacich závitov pre pripevnenie na matici aj stupnicu, vďaka ktorej viete ako treba hasák otvoriť. 

Základné vlastnosti hasáku v krátkej infografike:

historia hasakov
infografika hasakov

Hasáky RIDGID majú niekoľko ďalších praktických vychytáviek, vďaka ktorým sa vám bude pracovať pohodlne. Medzi hlavné výhody patrí mechanizmus samouchopenia na rúre. Hasák stačí zakliesniť o rúru a jemne pootočiť maticu. Hasák vám tak bude držať na mieste pevne pripravený na použitie.

To všetko vďaka rovnobežne postaveným čeľustiam a ich zubom. Zuby sú vyrobené z dvakrát tvrdenej legovanej ocele. Legovaná znamená, že pri výrobe boli pridané iné kovy s nízkym obsahom uhlíka, ktoré zlepšujú mechanické vlastnosti. Zuby majú ideálny uhol. Vďaka tomu dosahujú hasáky RIDGID silný úchop a bez prešmykovania, umožnia vynaložiť obrovskú silu. Demonštráciu pevnosti úchopu a sily si môžete pozrieť tu:

hasak RIDGID

hasak2

Neprekonateľný hasák, ktorý ocenia aj synovia a vnuci. Pre jeho neprekonateľné vlastnosti poskytuje RIDGID doživotnú záruku. Hasáky sú opraviteľné a je možné zabezpečiť všetky náhradné diely hasáku. V ponuke hasákov nájdete aj modely na rôzne situácie a aplikácie v stiesnenom priestore alebo mimoriadnych nárokoch. To sú dôvody, prečo sa môžete spoľahnúť na kvalitu a komfort hasákov RIDGID pri vašej práci.

fulltimewarranty


Rozsiahlu ponuku neprekonateľných hasákov nájdete v kategórii hasáky, kliešte a uťahovacie kľúče.