Ridgidtools.sk
100 rokov náradia RIDGIDMnožstevné zľavy RIDGID

Ako udržať životnosť čističiek?

Nezabúdajte na údržbu Vášho stroja ani po rušnom pracovnom dni.
Je jednoduché nehať náradie po robote v aute, no stojí za to spraviť aspoň minimálnu údržbu.

Je to kľúčový faktor pre bezpečnosť používania a životnosť Vášho stroja. Správna starostlivosť zvýši aj účinnosť a uľahči ovládanie. Napríklad pri rezných koncovkách na špirály môže ich brúsenie a pravidelné umývanie zvýšiť ich efektivitu a Vám ušetriť zbytočné výdavky.

Pred prvým použitím nástroja si prečítajte návod na obsluhu. Pochopenie toho ako má stroj fungovať je dôležité a prispieva k životnosti nástroja. Je potrebné držať ho v čistote a pravidelne premazávať jeho pohyblivé časti tak ako je uvedené v návode.

Ako často by sme mali náradie kontrolovať?

Pri údržbe by sme mali vždy postupovať podľa návodu. Dobrým pravidlom však je skontrolovať vybavenie pred každým použitím. Pravidelne sledovať jeho opotrebenie, venovať pozornosť akýmkoľvek zmenám počas prevádzky.

Čo prehliadame pri jednotlivých strojoch najčastejšie?

Tlakové stroje:

RIDGID tlaková čistička

Pravidelne čistite dýzy na tryskách. Po každom použití opláchnite tlakovú hadicu. Pravidelné čistenie filtrov. V zime je potrebné skladovať tlakový stroj kompletne vypustený z vody alebo používať nemrznúcu zmes. Podľa skúseností nášho servisu vieme, že veľa prípadov opravy možno pripísať práve týmto problémom.

Bubnové čističky:

RIDGID bubnová čistička

Zaistite aby Autofeed pracoval správne. Je potrebné aby podávač a ložiská mali pôvodný rozsah pohybu a boli vždy držané v čistote.

Sekčné čističky:

RIDGID sekčná čistička

Rukovať spojky by sa mala voľne pohybovať a po uvoľnení by sa malo otáčanie špirály ihneď zastaviť. Dosiahneme to pravidelným čistením stroja a špirál.

Reťazové omielače:

RIDGID Reťazové omielače

Najčastejšou príčinou poruchy býva nedostatočné lublikovanie kábla. Spolu s použitím nesprávnej vŕtačky je výsledok zničený kábel.

Kedy je potrebné zaslať stroj na servis?

Čistenie a mazanie náradia samozrejme zvládnete bez našej pomoci. Príručka k produktom by mala obsahovať pokyny pre základné servisné úkony. Ak sa na zariadení objaví problém s elektrikou je potrebné odoslať stroj do autorizovaného servisu. Rovnako ako všetky prípady poškodenia ktoré nie sú uvedené v príručke.

Na záver tajomstvo dlhej životnosti stroja:

Udržujte svoje náradie čisté, premazané a v prípade tlakových čističiek vypustené z vody. Postupujte podľa príručiek a sledujte opotrebenie. V prípade akýchkoľvek pochybností kontaktujte naše servisné centrum.