Ridgidtools.sk
mnozstevnezlavy-ridgid

Elektrický rezák vyladený do dokonalosti

Ktorý nástroj zaraďujú inštalatéri medzi TOP pomocníkov? Ktoré nástroje patria medzi tie, čo najviac zlepšujú kvalitu a šetria čas? Tí produktívni profíci, ktorí majú dosť práce a robia slušné zákazky hovoria najčastejšie o lisovačkách, kvalitných závitorezoch a o elektrických rezákoch. Pozrime sa, vďaka čomu majú niektorí náskok pred ostatnými.


RIDGID PC 116 Elektrický rezák vyladený do dokonalosti Obr. č. 1 - Elektrický rezák vyladený do dokonalosti!

Elektrický rezák PC-116 z dielne RIDGID

Tento skvele odladený precízny rezák je elektrickým variantom ručných rezákov, ktoré fungujú na princípe odvaľovania materiálu rezným kolieskom. Takéto rezanie zabezpečuje kolmý rez a hrana rúry je optimálne pripravená na ďalšie spracovanie lisovaním, rezaním závitov, spájkovaním alebo zváraním. Beztrieskový rez je ideálny s ohľadom na neželané znečistenie spojov, vnútra inštalovaných potrubí, ale aj pracoviska. Rezák je dobre prenosný a slúži v teréne na montáži aj v malej dielni, či vo výrobnej hale.

Materiály rúr a rozsah dimenzií

Ridgid PC-116 je vhodný na rezanie tvrdých nerezových rúr, mäkkej oceli, uhlíkovej oceli, plastových rúr, medi, hliníku, viacvrstvových rúr AL-PEX aj ďalších materiálov. Rozsah rezania je od 12mm až do 116mm (½ ”- 4 ½”)

RIDGID PC116 Elektrický rezák

Konštrukcia

Robustné prevedenie, kvalitný pohon, kompaktné rozmery ale aj dômyselný mechanizmus, to je typické pre náradie Ridgid. Rezné koliesko je umiestnené medzi dvoma podpernými valčekmi, ktoré zabezpečujú, aby obe rúry po odrezaní zostali stabilne v pôvodnej pozícii v rezáku. Žiadne lietajúce kusy!


Prevádzka

Otáčanie rúry pri rezaní zabezpečujú valce. Pohon pomocou valcov je veľkou výhodou, pretože šetrí opotrebenie rezného kolieska, ktorého úlohou je len kolmé a presné odrezanie rúry. Pohon spúšťate nožným spínačom a rezák uťahujete otáčaním vretena rukou.

Rýchle prestavenie veľkosti

Na rýchle otvorenie rezáku aj na uchopenie rúry skvele využijete rýchloposuv. Jemný posuv a prítlak rezného kolieska zabezpečuje otáčanie vretena (červená rukoväť). Ovládanie upínania a rýchloposuvu sú umiestnené hore. To Vám umožňuje pohodlne rezať kdekoľvek na stavbe, v dielni, aj v polohe na zemi bez nutnosti umiestnenia na stole či na stojane.

Rezné koliesko a jeho výmena

K rezáku sú dodávané dve rezné kolieska. Jedno použijete na rezanie plastov, medi a plasthliníku, a to druhé na rezanie uhlíkovej ocele, mäkkej ocele alebo nerezových rúr. Rezné koliesko sa mení jednoducho, rýchlo a bez akýchkoľvek ďalších nástrojov.

Kompaktné telo a skvelá rukoväť pre jednoduchý transport

Ridgid PC-116 je pevný a kompaktný rezák, no relatívne ľahký (14 kg). Výška celého stroja po zasunutí vretena je menej ako 40 cm. Viete ho rýchlo zbaliť a nezaberie veľa miesta v aute. Vďaka pevnej rukoväti je dobre prenosný.

RIDGID PC-116 Elektrický rezák
Obr. č. 5 - Kompaktné telo a skvelá rukoväť pre jednoduchý transport
RIDGID PC-116 Elektrický rezák
Obr. č. 6 - Kompaktné telo a skvelá rukoväť pre jednoduchý transport


Detaily a vychytávky, ktoré oceníte:

  • Meracie pásmo je umiestnené pri pozícii rúry, ideálne pre rýchle zameranie.
  • Odhrotovač ako voliteľné príslušenstvo sa napája sa z bočnej strany na valec, pre dokonalé opracovanie odrezaných rúr.
  • Nožný bezpečnostný spínač zaručuje bezpečnosť v kolíznych situáciách a voľné ruky na prácu.
  • Priestor na namotanie napájacieho káblu a nožného spínača oceníte pri transporte.

Nožný pedál PC116
Obr. č. 2 - Nožný pedál RIDGID PC116
Meriace pásmo PC116
Obr. č. 3 - Meracie pásmo RIDGID PC116
Priestor na kábel PC116
Obr. č. 4 - Priestor na kábel RIDGID PC116


Všetky vlastnosti a konštrukčné prvky rezáku Ridgid PC-116 ho robia multifunkčným, efektívnym nástrojom. Pre jeho univerzálnosť a kompaktnosť sa hodí pre každého inštalatéra, potrubára či zámočníka. Je predurčený byť verným spoločníkom pri občasnom alebo častom rezaní rúr.

Cena a skutočná hodnota

Cena Ridgid PC-116 s dvoma kolieskami a príslušenstvom je okolo 1 100 € bez DPH. Jeho skutočná hodnota je ale v ušetrenom čase, uľahčenej námahe a precíznej práci. Je známe, že produktivita práce sa zvyšuje v dôsledku dokonalejších technológií a vyšších pracovných zručností.

Ako rýchlo je teda investícia do PC-116 pre Vás návratná?

To zistite sami. Požiadajte nás o jeho predvedenie, alebo si ho zapožičajte na krátku dobu, aby ste si boli svojou investíciou istí.

Zaujal Vás model PC116? Potrebujete vyskladať set aj s príslušenstvami? Alebo hľadáte mechanický model? Oslovte nás a radi Vám poradíme s výberom. Volajte na 02/60103721 alebo píšte na ant@ant.sk

RIDGID PC-116 Elektrický rezák Obr. č. 7 - RIDGID Elektrický rezák PC 116 (Sieť 230V) • NOVINKA
RIDGID PC-116 Elektrický rezákObr. č. 8 - RIDGID Elektrický rezák PC 116 na Cu-Inox a plast (Sieť 230V)
RIDGID PC-116 Elektrický rezák

Obr. č. 9 - Všetko v jednom balení: Elektrický rezák, nožný pedál, stojan, odhrotovač
ant inštalatérske a potrubárske náradie

Kontaktujte nás

Autorizovaný distribútor ant s.r.o. - Kontaktujte nás a poradíme Vám s výberom inštalatérskeho náradia a potrubárskeho náradia

ant s.r.o.
Potrubárske a inštalatérske náradie


Staré grunty 17/a, 841 04 Bratislava
02/60 10 37 21
ant@ant.sk

E-mail Facebook Instagram Linked In