Ridgidtools.sk
mnozstevnezlavy-ridgid

Opraviť si to sám alebo prenechať prácu na profesionálov?

V poslednom období zaznamenal svetový trh nárast práce z domu. Nie je prekvapujúce, že v roku 2020 došlo k vysokému rastu, keďže to bol prvý rok pandémie COVID-19. Majitelia domov mali zrazu čas premýšľať ako si opravia pokazené veci v domácností, alebo ako si skrášlia svoj domov, čo ich zamestnalo a zabavilo, a tak si prácu robili sami. Je lepšie si prácu urobiť sám alebo ju zveriť do rúk odborníkov?

diy_clanok

Výhody práce, ktorú si urobíte sami

Začalo to obdobím pandémie, ktorá prinútila ľudí, aby si prácu robili sami. Ľudia mali zrazu čas. Sami si začali skrášľovať domácností, opravovať čo bolo pokazené a nepotrebovali k tomu odborníkov. Rozvíjali tým svoje schopnosti a zručnosti. Výsledkom bolo, že svoje vlastné projekty dokázali nielen realizovať na prijateľnej úrovni kvality a zručnosti, ale že ich to aj skutočne bavilo. Ľudia všetkých vekových skupín a úrovní zručností uviedli, že vykonávanie takejto práce znížilo stres, zlepšilo ich náladu, zostali aktívni, rozšírili svoje vedomosti učením sa nových zručností a pocítili spokojnosť s prácou.

Niektoré projekty je lepšie nechať na profesionálov

Niektoré „urob si sám“ práce môžu mať katastrofálne následky, ak sú vykonané nesprávne. Ak vodovodné potrubie nie je správne vedené, neviditeľné netesnosti v stene môžu spôsobiť vážne poškodenie vodou, čo vedie k nákladným opravám. Podlahy, ktoré nie sú dokonale rovné, môžu spôsobiť vážne nehody. Profesionáli používajú kvalitné náradie a sú skúsení, preto je vhodné niektoré práce nechať na odborníkov. Rôzne kvalitné inštalatérske a potrubárske náradie či už pre vlastné potreby alebo pre profesionálov nájdete aj na našej stránke.

Máte správny nástroj?

Ďalším aspektom, ktorý treba zvážiť pri rozhodovaní, či si prácu urobiť sami alebo najať profesionála, sú nástroje. Urob si sám sa často považuje za lacnejšiu možnosť. To však často nezohľadňuje nástroje potrebné pre konkrétny projekt, čo môže byť drahé. Samozrejme, niektoré nástroje možno v budúcich projektoch použiť niekoľkokrát, čím sa investícia rozloží. Iné však možno použiť len raz. Viete, ako tieto nástroje bezpečne používať? Máte priestor na ich uskladnenie? Ako je to s údržbou? Profesionálny dodávateľ bude mať všetky potrebné nástroje pripravené a ľahko dostupné. Kontaktuje nás, radi Vám poradíme a pomôžeme s Vašimi projektmi.

Najmite si profesionála

Niekedy je najlepším riešením najať si profesionála. Tu je päť oblastí, v ktorých môže byť prospešné požiadať o odbornú pomoc:

  • Keď chyba môže mať vážne následky. Napríklad inštalatérske a elektroinštalačné práce; ak to neurobíte správne, váš domov sa môže stať nebezpečným a opravy môžu byť drahé.
  • Ak si projekt vyžaduje povolenie. Opäť je to často prípad elektrických alebo inštalatérskych prác, ale môže sa rozšíriť aj na štrukturálne a iné veľké práce. Existuje dobrý dôvod, prečo si takéto práce vyžadujú povolenie a zvyčajne by ich mal vykonávať profesionál. Vyžadujú odborné znalosti a často sú spojené s určitými rizikami alebo nebezpečenstvami.
  • Keď záruka závisí od odbornej inštalácie. Napríklad, ak si sami nainštalujete určité produkty, ako sú bojlery na teplú vodu, vykurovacie systémy alebo domáce bezpečnostné systémy, môže to viesť k strate záruky na tieto produkty. Ak sa niečo pokazí, môžete byť požiadaní, aby ste predložili dôkaz, že inštaláciu správne vykonal odborník.
  • Keď je potrebné ekologické riešenie. Napríklad namiesto toho, aby sa odborník pokúšal upchať upchatý odtok chemikáliami, má prístup k mechanickému nástroju na čistenie odtoku, ktorý mu umožňuje vykonať prácu spôsobom šetrným k životnému prostrediu.
  • Ak vám záleží na hodnote vášho domova. Diela, ktoré vyzerajú amatérsky, môžu často znížiť hodnotu domu či bytu. Na druhej strane, práca vykonávaná s vysokou mierou profesionality môže zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti.

Zrátané a podčiarknuté: Existuje množstvo prác, ktoré sa dokonale hodia pre nadšených, stredne zručných domácich majstrov. Na mnohé iné úlohy má však zmysel najať si profesionála z dôvodov bezpečnosti, istoty, pokoja a dlhodobých úspor. Preto neváhajte a kontaktujte nás, radi vám poradíme.

ant inštalatérske a potrubárske náradie

Kontaktujte nás

Autorizovaný distribútor ant s.r.o. - Kontaktujte nás a poradíme Vám s výberom inštalatérskeho náradia a potrubárskeho náradia

ant s.r.o.
Potrubárske a inštalatérske náradie

Staré grunty 17/a, 841 04 Bratislava
02/60 10 37 21
ant@ant.sk

E-mail Facebook Instagram Linked In