Ridgidtools.sk
100 rokov náradia RIDGIDMnožstevné zľavy RIDGID

Prečo je leto ideálny čas na preventívne čistenie odtokov

V letných mesiacoch mnohí ľudia využívajú príležitosť na prácu okolo domu a záhrady. Bezpochybne by k tejto práci nemalo chýbať ani čistenie a údržba odtokov. Opatrenia na preventívnu kontrolu a čistenie zabránia problémom s upchatými a netesnými odtokmi.

clanok leto

Počas jarného a letného obdobia výrazne rastú stromy a kríky a ich korene často prerastajú do potrubí a odtokov, čo spôsobuje praskliny a poškodenia. Korene stromov často spôsobujú nové blokády alebo zhoršujú existujúce blokády.

Pri vysokých teplotách naše odtoky vysychajú, čo dáva baktériám voľný priebeh a spôsobuje, že vzduch napĺňa nepríjemný zápach.

Po suchu alebo extrémnom suchom počasí veľké množstvo dažďovej vody stekajúcej počas búrky do vysušeného a upchatého odtoku spôsobí preliatie odtoku.

Vlasy a iné nečistoty môžu tiež spôsobiť usadenie vody vo vašom potrubí, čo rýchlo povedie k tvorbe zápachu v dôsledku stojatej alebo pomaly tečúcej vody cez vaše potrubie.

Upchatia hlboko v odtoku môžu časom spôsobiť prasknutie alebo únik potrubia, čo spôsobí značné a nákladné škody na vašom dome, a zvyčajne sa nedajú dosiahnuť štandardnými metódami domáceho čistenia.

V tomto ročnom období je preto veľmi užitočné skontrolovať stav vašich odtokov, aby ste zistili akékoľvek poškodenie alebo upchatie, a tak zabránili jeho zhoršeniu a potenciálnemu vzniku rozsiahlych problémov. Okrem skontrolovania je tiež dôležité preventívne čistenie odtokov a kanalizácie, odstraňovanie lístia a iných nečistôt, aby prebytočná voda mohla odtekať tak, ako má, bez rizika pretečenia kanalizácie.

clanok leto

Odporúča sa profesionálne čistenie odtokov čističkami odpadových potrubí, pretože použité metódy a zariadenia vyčistia hlbšie a odstránia tie odolné upchávky, ktoré sa nedajú odstrániť bežnými domácimi čistiacimi prostriedkami.

Potrubná kontrola vašich odtokov videokamerou vás upozorní na potenciálne problémy a čističky dôkladne vyčistia kanalizáciu a odtokové potrubia, aby sa predišlo upchávaniu.

Chladnejšie mesiace so sebou prinášajú nebezpečenstvo zamrznutia a záplav – podmienky, kvôli ktorým je údržba kanalizácie oveľa náročnejšia a nákladnejšia. Aj práve preto je dobré vykonať údržbu potrubí a odtokov v letných mesiacoch. Nezabudnite ani na kontrolu vašich odvodov dažďovej vody, aby ste predišli malým „bleskovým záplavám“ po silných búrkach. Pred nástupom vlhkého a ľadového počasia neskôr v roku má preventívna údržba drenáže určite zmysel.

clanok leto

Chcete poradiť pri výbere vhodnej RIDGID čističky odpadových potrubí alebo inšpekčných kamerových systémoch? Oslovte nás a radi Vám poradíme. Volajte na 02/60103721 alebo píšte na ant@ant.sk

RIDGID


RIDGID


RIDGID

ant inštalatérske a potrubárske náradie

Kontaktujte nás

Autorizovaný distribútor ant s.r.o. - Kontaktujte nás a poradíme Vám s výberom inštalatérskeho náradia a potrubárskeho náradia

ant s.r.o.
Potrubárske a inštalatérske náradie

Staré grunty 17/a, 841 04 Bratislava
02/60 10 37 21
ant@ant.sk