Ridgidtools.sk

Čo je potrebné zvážiť pred investovaním do vysokootáčkovej čističky potrubí Flexshaft?

Čistenie vysokými otáčkami sa v poslednej dobe dostáva do pozornosti ako rýchly spôsob čistenia odtokov a potrubí „od steny k stene“ a zároveň ponúka možnosť súčasne použiť inšpekčnú kameru.

Ak zvažujete investíciu do tejto technológie, ponúkame Vám niekoľko odpovedí na Vaše otázky.

Aké sú výhody vysokorýchlostného čistenia v porovnaní s inými metódami?

Čistenie vysokými otáčkami ponúka jedinečnú produktivitu v kombinácií s účinnosťou. Súbežné použitie kamery šetrí čas, Vám aj zákazníkovi, a zároveň máte dôkaz o kvalite Vášho zásahu. Stroj jednoducho prispôsobíte priemeru potrubia. Vďaka káblu ktorý sa otáča vo vnútri puzdra je pracovisko oveľa menej znečistené ako pri iných metódach, čo sa odzrkadlí v čase potrebnom na ukončení prác.

Aké sú základné typy používaných reťazí a na čo sa používajú?

RIDGID FlexShaft K9-204 čistička rúr a odtokov 2

Dva základné druhy sú štandardné reťaze (A) a reťaze s karbidovými hrotmi (B). Štandardné reťaze sú ideálne pre potrubia s mäkkými stenami ako napr. PVC a mäkké upchávky ako je mastnota. Reťaze s karbidovými hrotmi je vhodné používať v rúrach s tvrdšími stenami ako liatina na čistenie vodného kameňa alebo prerastených koreňov.

Do ktorých špeciálnych reťazí je vhodné investovať?

Reťaze s reznými hlavami sú skvelým doplnkom pri úplne zapchatom odpade. Hlava sa postará o rozbitie upchávky a reťaze o dočistenie celého priemeru potrubia. Tieto omielače sú k dispozícii aj s menším počtom retiazok, čo umožňuje jednoduchšie prechádzanie cez kolená v menších priemeroch.

Existujú situácie pri ktorých je nevhodné použiť vysokorýchlostný omielač?

Čistenie je založene na vysokých otáčkach, nie na krútiacom momente. Ťažké upchanie potrubia preto účinnejšie vyriešia klasické špirálové čističky. V takýchto prípadoch je ideálne použiť vysoké otáčky na dočistenie potrubia po prerazení špirálou.

Venujete sa trasovaniu inžinierskych sietí, čisteniu či inšpekcii potrubí? Chcete sa poradiť pri výbere vhodnej čističky?
Kontaktujte nás a naši technici vám radi poradia a stroje predvedú. Pomôžu navrhnúť správne technické riešenie. Kontaktujte nás na 0905 393 996 alebo na ant@ant.sk

RIDGID FlexShaft K9-204 čistička rúr a odtokov 2

Obr. č. 1 - Čistička RIDGID FlexShaft do 4"

lokator potrubných sietí

Obr. č. 2 - Predvádzanie počas ROADSHOW s čistiacou technikou po celom Slovensku. Máte záujem o predvedenie? Kontaktujte nás

lokator potrubných sietí

Obr. č. 3 - Skladové zásoby Rioned vysokotlakových čističiek

Rioned čistiace stroje

ant s.r.o. autorizovaný distribútor

Sme autorizovaný distribútor pre značky čistiacej techniky ako, Rioned, RIDGID, IBAK, Boldan a iné, v Slovenskej republike. Kontaktujte nás pre predvedenie čističiek, technické poradenstvo pri výbere správnych parametrov čističiek pre vaše potreby.facebook

Pridajte sa nám na facebooku!

Čističi kanalizácií SK - rady, tipy, triky Čističi všetkých krajov, spojte sa! Vytvorme spolu komunitu čističov kanalizácií na Slovensku. Zdieľajme medzi sebou problémy pri krtkovaní, ich riešenia, tipy, triky a zaujímavé situácie, ktoré sa vám prihodili.

 
E-mail Facebook Instagram Linked In